SOL flickorna

Schema Barn- & Ungdomssektionen

AKTUELLT SCHEMA BARN & UNGDOMSSEKTIONEN HÖSTEN 2017

(Schemat uppdaterat senast 2017-09-07) 

I samtliga grupper gäller att det bara går att anmäla sig om man är född det födelseår gruppen omfattar. Andra anmälningar tas bort utan ytterligare info.


Familjegympa - Pojkar & flickor födda 2013 & 2014
OBS! För familjegympan gäller att både barnet och en förälder är AKTIVA tillsammans under träningen.

Måndagar
17.00 - 18.00 Aspuddens skola - Gymnastiksal A1 Övre
17.00 - 18.00 Västertorpsskolan - Gymnastiksal 2 höger

Tisdagar
17.00 - 18.00 Västertorpsskolan - Gymnastiksal 2 höger (ny inlagd 7/9)

Torsdagar
17.00 - 18.00 Utsäljeskolan - Gymnastiksalen

Lördagar
09.00 - 10.00 Utsäljeskolan - Gymnastiksalen
10.00 - 11.00 Johan skytte skolan - Gymnastiksal 2 höger

Söndagar
10.00 - 11.00 Västertorpsskolan - Gymnastiksal 2 höger



Barngrupper flickor och pojkar födda 2011/2012. (Se eventuella undantag i gruppbeskrivningarna nedan.)

Måndagar

18.00 - 19.00 Aspuddens skola - Gymnastiksal A1 Övre
18.00 - 19.00 Västertorpsskolan - Gymnastiksal 2 höger

Tisdagar
16.00 - 17.00 Segeltorpsskolan (Endast flickor födda 2011) - Gymnastiksalen
18.00 - 19.00 Västertorpsskolan - Gymnastiksal 2 höger

Onsdagar
17.00 - 18.00 Solfagraskolan - Gymnastiksalen

Lördagar
10.00 - 11.00 Västertorpsskolan - Gymnastiksal 2 höger
11.00 - 12.00 Johan Skytteskolan - Gymnastik 2 höger

Söndagar
09.00 - 10.00 Västertorpsskolan - Gymnastiksal 2 höger
10.00 - 11.00 Johan Skytteskolan - Gymnastiksal 2 höger



Flickgrupper flickor födda 2010

Tisdagar
17.00 - 18.00 Segeltorpsskolan - Gymnastiksalen

17.30 - 18.30 Hägerstensåsens skola - Gymnastiksalen

Onsdagar
18.00 - 19.30 Solfagraskolan (med F-09) - Gymnastiksalen

Torsdagar
17.30 - 18.30 Mälarhöjdens skola - Gymnastiksal A


Flickgrupper flickor födda 2009

Tisdagar

18.30 - 20.00 Hägerstensåsens skola - Gymnastiksalen

Onsdagar
18.00 - 19.30 Solfagraskolan (med F-10) - Gymnastiksalen

Torsdagar
18.30 - 20.00 Mälarhöjdens skola - Gymnastiksal A

Information om när vi fyller på i grupperna sänds alltid ut till de som är registrerade på vår intresselista (www.sol-flickorna.se/intresselistan). Därefter har man ett par dagar på sig innan platserna släpps enligt principen "först till kvarn". Höstens platser beräknas släppas till intresselistan i början av september. Träningsstart planeras till vecka 37.

Schema Cheersektionen

AKTUELLT SCHEMA CHEERSEKTIONEN HÖSTEN 2017
(Schemat uppdaterat senast 2017-08-17)

I samtliga grupper gäller att det bara går att anmäla sig om man är född det födelseår gruppen omfattar. Andra anmälningar tas bort utan ytterligare info.


Cheerleading F-2010/2011 (Cheerskolan)
Torsdagar 17.00-18.00 Juringeskolan

Cheerleading F-2009/2010 (Cheerskolan 2)
Torsdagar 18.00-19.00 Juringeskolan

Cheerleading F-2007/2008/2009 (Minior träning)
Söndagar 10.00 - 12.00 Västertorpshallen (lilla)

Cheerleading F-2002/2003/2004/2005/2006 (Junior träning)
Lördagar 11.00 - 13.00 Västertorpshallen (lilla)



Utöver ovanstående tider kan man i vissa fall komplettera träningen ovan med ytterligare en dag. Det valet kan dock göras först när man fått plats i någon av träningsgrupperna.

Information om när vi fyller på i grupperna sänds alltid ut till de som är registrerade på vår intresselista (www.sol-flickorna.se/intresselistan). Därefter har man ett par dagar på sig innan platserna släpps enligt principen "först till kvarn".

Schema Trupp UT-grupper

AKTUELLT SCHEMA TRUPPSEKTIONEN UT-TRUPPER HÖSTEN 2017
(Schemat uppdaterat senast - 2017-08-17) 

I samtliga grupper gäller att det bara går att anmäla sig om man är född det födelseår gruppen omfattar. Andra anmälningar tas bort utan ytterligare info.

Dessa grupper tränar 2 ggr i veckan men om man önskar går det att delta på enbart en av dagarna (man måste dock bestämma vilken dag i förväg).

I UT-trupperna man börjar från intresselistan. Erfarenhetsmässigt så består grupperna av både de som är helt nybörjare och de som har tränat gymnastik några år.

Grupperna har även som mål att delta på någon föreningstävling i slutet av våren under verksamhetsåret. Det är dock inget tvång att vara med i så fall om man inte vill det.

UT F-2008 Grön
Tisdagar 17.30 - 19.00 Mälarhöjdens skola gymnastik A
Söndagar 09.00 - 10.30 Hägerstensåsens skola gymnastiksalen

UT F-2008 Gul
Måndagar 17.00 - 18.30 Mälarhöjdens skola gymnastik A
Söndagar 13.00 - 14.30 Solfagraskolan - Gymnastiksalen

UT F-2008 Vit
Måndagar 18.30 - 20.00 Mälarhöjdens skola gymnastik A
Söndagar 14.30 - 16.00 Solfagraskolan - Gymnastiksalen



UT F-2007 Grön
Tisdagar 19.00 - 20.30 Mälarhöjdens skola gymnastik A
Lördagar 12.00 - 14.00 Hägerstensåsens skola gymnastiksalen

UT F-2007 Vit
Tisdagar 17.00 - 18.00 Kvarnbergshallen
Onsdagar 17.00 - 18.45 Juringeskolan - Gymnastiksalen



UT F-2006 Grön
Onsdagar 17.30 - 19.00 Mälarhöjdens skola gymnastik A
Söndagar 14.00 - 15.30 Hägerstensåsens skola gymnastiksalen

UT F-2006 Gul
Onsdagar 19.00 - 20.30 Mälarhöjdens skola gymnastik A
Söndagar 15.30 - 17.00 Hägerstensåsens skola gymnastiksalen



UT F-2005/2006 Vit
Tisdagar 18.00 - 19.00 Kvarnbergshallen
Onsdagar 18.45 - 20.30 Juringeskolan - Gymnastiksalen

UT F-2005 Grön
Tisdagar 18.00 - 20.00 - Mälarhöjdens skola - Gymnastik B
Söndagar 10.30 - 12.00 - Hägerstensåsens skola - Gymnastiksalen


Information om när vi fyller på i grupperna sänds alltid ut till de som är registrerade på vår intresselista (www.sol-flickorna.se/intresselistan). Därefter har man ett par dagar på sig innan platserna släpps enligt principen "först till kvarn".

Historia

Historiska styrelser

Översikt över de ledamöter som ingått i SOL-flickornas huvudstyrelse från starten 1953.

OBS! På enheter med små skärmar visas enbart ett urval kolumner enligt prioriteringsordning:

År
Ordförande
Sekreterare
Kassör
Vice ordförande
Övriga ledamöter

Om inte alla kolumner visas på din enhet går det att få upp dessa genom att klicka på länken "Gå till Webbversionen" som finns längst ner på sidan.

År Ordförande Vice ordförande Sekreterare Kassör Övriga ledamöter
1953 Sif Larsson Birgitta Schelwander Kerstin Richardsson Alice Johannesson
Anita Johansson
Kerstin Wangberg
1954 Sif Larsson Birgitta Schelwander Kerstin Richardsson Alice Johannesson
Anita Johansson
Kerstin Wangberg
1955 Kerstin Richardsson Anita Ekwall Lillemor Ivarsdotter-Nilsson Alice Johannesson
Anita Johansson
Kerstin Wangberg
1956 Kerstin Richardsson Anita Ekwall Lillemor Ivarsdotter-Nilsson Alice Johannesson
Marita Nilsson
Margaretha Rosendahl
1957 Kerstin Richardsson Anita Ekwall Lillemor Ivarsdotter-Nilsson Gulli Karlsson
Marita Nilsson
Margaretha Rosendahl
1958 Kerstin Richardsson-Andersson Anita Ekwall Lillemor Ivarsdotter-Nilsson Gulli Karlsson
Siv Bogren
Lena Landqvist
1959 Kerstin Andersson Gulli Karlsson-Moquist Lillemor Ivarsdotter-Nilsson Birgitta Biesheuvel
Siv Bogren
Lena Landqvist
År Ordförande Vice ordförande Sekreterare Kassör Övriga ledamöter
1960 Kerstin Andersson Anita Blomgren Gulli Karlsson-Moquist Lillemor Ivarsdotter-Nilsson Anita Ekwall
Ann-Charlotte Svanström
1961 Kerstin Andersson Anita Blomgren Gulli Karlsson-Moquist Lillemor Ivarsdotter-Nilsson Anita Ekwall
Ann-Charlotte Svanström
1962 Kerstin Andersson Anita Blomgren Gulli Karlsson-Moquist Lillemor Ivarsdotter-Nilsson Anita Ekwall
Ann-Charlotte Svanström
1963 Kerstin Andersson Åke Andersson Gulli Karlsson-Moquist Lillemor Ivarsdotter-Nilsson Birgitta Andersson
Kerstin Engdahl
Ann-Charlotte Svanström
Allan Magnusson
1964 Kerstin Andersson Åke Andersson Birgitta Andersson Monica Öhlund-Olsson Gösta Björkman
Sture Ekwall
Margareta Hansson
Birgitta Stening
1965 Kerstin Andersson Åke Andersson Irene Magnusson-Wennerberg Kristina Brink Gösta Björkman
Kristin Håkansson
Anna-Lena Lundberg
Allan Magnusson
1966 Kerstin Andersson Åke Andersson Irene Magnusson-Wennerberg Kristina Brink Christina Andersson
Karin Andersson
Gösta Björkman
Marianne Björkman
Kurt Håkansson
Marianne Johansson
1967 Kerstin Andersson Åke Andersson Irene Magnusson-Wennerberg Kerstin Johansson Karin Andersson
Gösta Björkman
Inger Ekman
Carina Gällström
Gunnar Johansson
Anita Stensson
Monica Stensson
supl: Allan Magnusson
1968 Kerstin Andersson Åke Andersson Irene Magnusson-Wennerberg Kerstin Johansson Gunilla Bergström
Inger Ekman
Christina Flybom
Siv Hjertman
Ditte Romlin
Bror Sundberg
Harry Östman
1968* Kerstin Andersson Åke Andersson Irene Magnusson-Wennerberg Kerstin Johansson Christina Andersson
Gösta Björkman
Siw Björkman
Christina Flybom
Siv Hjertman
1969 Åke Andersson Åke Grönberg Irene Magnusson-Wennerberg Siv Johansson Karin Andersson
Kerstin Andersson
Gösta Björkman
Pia Grönberg
Åke Grönberg
Marianne Magnusson
Birgit Netje
Gun-Britt Neuhaus
Lars Roxström
Birgitta Stening
Inga Zetterman
Agneta Åstrand
* Från hösten 1968 bröts verksamhetsåret till sep/aug.
Årtalen gäller från då det år årsmötet var, dvs när den nya styrelsen tillsattes.
År Ordförande Vice ordförande Sekreterare Kassör Övriga ledamöter
1970 Åke Andersson Åke Grönberg Thorsten Ahlquist Patricia Lundwall Torsten Ahlquist
Lars Roxström
Inger Sundberg
1971 Åke Andersson Monica Carlsson Patricia Lundwall Margaret Ahlquist
Bengt Palmestedt
Britta Westerdahl
1972 Åke Andersson Monica Carlsson Patricia Lundwall Per-Erik Kjell
Bengt Palmestedt
Monica Stensson
supl: Eva Blom
1973 Åke Andersson Monica Carlsson Patricia Lundwall Karin Andersson
Per-Erik Kjell
Bengt Palmestedt
Monica Stensson
Lars-Olof Ström
Inga Zetterman
supl: Eva Blom
1974 Åke Andersson Maydel Nilsson Ulla Larsson Maj-Britt Mellgren Karin Andersson
Pia Grönberg
Bengt Palmestedt
Lars-Olov Ström
Inga Zetterman
1975 Lars-Olof Ström Maydel Nilsson Ulla Larsson Kjell Becker Lars Andersson
Siw Björkman
Eva Blom
Udo Katz
Marja Törngren
supl: Åke Andersson
1976 Lars-Olof Ström Maydel Nilsson Ulla Larsson Kjell Becker Lars Andersson
Siw Björkman
Ulla Grönberg
Leif Holmberg
Udo Katz
Marianne Söderqvist
supl: Åke Andersson
1977 Lars Andersson Leif Holmberg Märta Öberg Kjell Becker Udo Kratz
Olle Norrby
Gunnar Tenggren
Marianne Zetterman
1978 Lars Andersson Leif Holmberg Märta Öberg Kurt Wallentin Ingrid Ahlquist
Pia Söderholm
Britt-Marie Norberg
Jan Norberg
1979 Lars Andersson Britta Westerdahl-Orring Märta Öberg Kurt Wallentin Ingrid Ahlquist
Ewa Andrén
Leif Holmberg
År Ordförande Vice ordförande Sekreterare Kassör Övriga ledamöter
1980 Lars Andersson Britta Westerdahl-Orring Märta Öberg Kurt Wallentin Ingrid Ahlquist
Ewa Andrén
Leif Holmberg
1981 Britta Orring Leif Holmberg Solveig Malmström Kurt Wallentin Ingrid Ahlquist
Ewa Andrén
Eva Olofsson
1982 Britta Orring Frans Eger Solveig Malmström Kurt Wallentin Ingrid Ahlquist
Ewa Andrén
Leif Holmberg
Eva Olofsson
supl: Gudrun Hougner
supl: Roland Jakobsson
1983 Britta Orring Frans Eger Kerstin Fredén Olle Olofsson Ewa Andrén
Eva Olofsson
Solveig Malmström
supl: Gudrun Hougner
supl: Jill Sterner
1984 Britta Orring Solveig Malmström Kerstin Fredén Olle Olofsson Ewa Andrén
Eva Olofsson
Solveig Malmström
supl: Gudrun Hougner
supl: Stig Åslund
1985 Margaret Ahlquist Solveig Malmström Kristina Vikling Olle Olofsson Anita Björkman
Monica Lissäng
Solveig Malmström
Margaret Petterson
supl: Ulla Arfvidsson
supl: Stig Åslund
1986 Margaret Ahlquist Kristina Vikling Ulla Finnberg Anita Björkman
Monica Lissäng
Margaret Pettersson
Stig Åslund
supl: Ulla Arfvidsson
supl: Christer Nibelius
1987 Ingalill Tingström Anita Björkman Agneta Claeson-Björklund Elisabet Nilsson
Margaret Pettersson
supl: Christer Nibelius
1988 Ingalill Tingström Elisabet Nilsson Anita Björkman Agneta Claeson-Björklund Margaret Pettersson
supl: Py Lövgren
1989 Ingalill Tingström Elisabet Nilsson Anita Björkman Agneta Claeson-Björklund Jane Nilsson-Gagnebien
supl: Py Lövgren
År Ordförande Vice ordförande Sekreterare Kassör Övriga ledamöter
1990 Ingalill Tingström Elisabet Nilsson Anita Björkman Odd Melin Jane Nilsson-Gagnebien
Py Lövgren
supl: Alice Skogholm
1991 Ingalill Tingström Elisabet Nilsson Anita Björkman Odd Melin Jane Nilsson-Gagnebien
Py Lövgren
supl: Alice Skogholm
1992 Ingalill Tingström Elisabet Nilsson Anita Björkman Krystyna Rhouni-Karlsson Jane Nilsson-Gagnebien
Alice Skogholm
supl: Py Lövgren
1993 Ingalill Tingström Johnny Karlsson Anita Björkman Krystyna Rhouni-Karlsson Gunilla Dahlén
Alice Skogholm
Anders Tönne
supl: Elisabet Nilsson
1994 Ingalill Tingström Johnny Karlsson Anita Björkman Krystyna Rhouni-Karlsson Kerstin Andersson
Gunilla Dahlén
Alice Skogholm
supl: Peter Lindholm
supl: Sune Karlgård
1995 Ingalill Tingström Kerstin Andersson Anita Björkman Krystyna Rhouni-Karlsson Gunilla Dahlén
Johnny Karlsson
Sune Karlgård
Alice Skogholm
supl: Ylva Gullman
1996 Carl-Åke Myrsell Kerstin Andersson Anita Björkman Birgitta Feldt Tryggve Engelbert
Sune Karlgård
Susanne Nibelius
supl: Gun Rudeberg
1997 Carl-Åke Myrsell Kerstin Andersson Anita Björkman Birgitta Feldt Tryggve Engelbert
Sune Karlgård
Susanne Nibelius
supl: Gun Rudeberg
1998 Carl-Åke Myrsell Sune Karlgård Anita Björkman Birgitta Feldt Tryggve Engelbert
Pia Falk
Susanne Nibelius
supl: Gun Rudeberg
1999 Trygve Engelbert Susanne Nibelius Sune Karlgård Birgitta Feldt Pia Falk
Birgitta Holmgren
Tina Hultén
supl: Vakant
År Ordförande Vice ordförande Sekreterare Kassör Övriga ledamöter
2000 Susanne Nibelius Pia Falk Sune Karlgård Britt Hellström Birgitta Holmgren
Tina Hultén
Siw Johansson
2001 Susanne Nibelius Pia Falk Sune Karlgård Britt Hellström Birgitta Holmgren
Tina Hultén
Siw Johansson
supl: Yvonne Nibelius
2002 Susanne Nibelius Siw Johansson Sune Karlgård Britt Hellström Pia Falk
Birgitta Holmgren
Yvonne Nibelius
2003 Susanne Nibelius Siw Johansson Sune Karlgård Britt Hellström Pia Falk
Birgitta Holmgren
Yvonne Nibelius
supl: Anna Skogholm
2004 Susanne Nibelius Siw Johansson Sune Karlgård Britt Hellström Birgitta Holmgren
Anna Skogholm
Yvonne Nibelius
supl: Sofia Karlgård
2005 Susanne Nibelius Siw Johansson Sune Karlgård Britt Hellström Anna Skogholm
Yvonne Nibelius
Sofia Karlgård
supl: Birgitta Holmgren
2006 Susanne Nibelius Sofia Karlgård Sune Karlgård Britt Hellström Yvonne Nibelius
Anna Skogholm
Sari Karlson
supl: Lars Allert
2007 Susanne Nibelius Sofia Karlgård Sune Karlgård Kerstin Brunlöf Anna Skogholm
Sari Karlson
Sofia Karlgård
Tina Hultén

supl: Lars Allert
2008 Elin Jungmarker Norén Tina Hultén Carl-Åke Myrsell Kerstin Brunlöf Lars Allert
Ann-Christin Johansson
Tove Lindeberg
supl: Anja Bjurvald
2009 Elin Jungmarker Norén Tina Hultén Carl-Åke Myrsell Kerstin Brunlöf Lars Allert
Ann-Christin Marcus
Tove Lindeberg
supl: Cecilia Olling
supl: Annie Frylmark
supl: Astrid Ekman
År Ordförande Vice ordförande Sekreterare Kassör Övriga ledamöter
2010 Elin Jungmarker Norén Carl-Åke Myrsell Sofia Karlgård Kerstin Brunlöf Per Isaksson
Tove Ellberg
Ann-Christin Marcus
supl: Anna Karlgård
supl: Hanna Gidbark
supl: Marie Söderström
2011 Sofia Karlgård Tove Ellberg Anna Karlgård Susanne Nibelius
Per-Ola Strandell
Margareta Kroon
Ann-Christin Marcus
supl: Patric Lindberg
2012 Sofia Karlgård Anna Karlgård Jenny Persson Susanne Nibelius Per-Ola Strandell
Ann-Christin Marcus
Patric Lindberg
supl: Johanna Persson
2013 Sofia Karlgård Anna Kargård Jenny Persson Susanne Nibelius Per-Ola Strandell
Yvonne Nibelius
Patric Lindberg
supl: Johanna Persson
2014 Sarah Andrée Yvonne Nibelius Karin Lindberg Susanne Nibelius Per-Ola Strandell
Christoph Capelle
Sofia Karlgård
supl: Jennifer de Man Lapidoth
Malena Nylin

SOL-flickorna på Facebook

sol nyheter

tisdag, 12 september 2017 11:13

Lediga platser hösten 2017

kansliet


Lediga platser i våra grupper som inte har krav på förkunskaper släpptes i början av september.

Det finns fortfarande platser lediga i några grupper och dessa går att boka direkt via vår bokningssida:

BOKNINGSSIDAN

När man gjort en sådan bokning och fått bekräftelse och faktura går det att börja omgående även om första möjliga träningstillfället är samma kväll.

Om det dyker upp lediga platser p.g.a. sena återbud i andra grupper än de som just nu visas på bokningssidan kommer info om det att sändas ut till intresselistan.

Hittar man inga platser som passar tid eller lokalmässigt på bokningssidan gör man en anmälan till vår intresselista för att få information framöver när det dyker upp sådana.

INTRESSELISTAN

Om man har erfarenhet av gymnastik eller cheerleading sedan tidigare och därmed kan ha vissa förkunskaper går det även att titta på vår sida med annonser till grupper som har krav på förkunskaper om man vill börja i en sådan.

ANNONSER GRUPPER MED KRAV PÅ FÖRKUNSKAPER

söndag, 10 september 2017 10:13

Kansliets öppettider från hösten 2017

kansliet


Kansliets preliminära öppettider för hösten 2017 finns nu på www.sol-flickorna.se/kansliet eller via Kansliet i menyn Föreningsinfo.

Under vecka 37 har kansliet dock korrigerade öppettider p.g.a. av möten och träning.

Tider vecka 37:

Telefontid:

Måndag - torsdag: 14.00 - 16.00

Besökstid:

Måndag 13.30 - 16.30
Tisdag 13.30 - 17.00
Onsdag 13.30 - 16.30
Torsdag 13.30 - 17.00

torsdag, 31 augusti 2017 10:26

Inbjudan till Riksserien 4 i RG

rg sektionen


Helgen den 21-22 oktober arrangerar vår RG-sektion Riksserien 4 i Sjöstadshallen.

Inbjudan till tävlingen finns nu på gymnastikförbundets hemsida via nedanstående länk:

INBJUDAN RIKSSERIEN 4

Sista anmälningsdag är den 9 september. Anmälan görs via förbundets anmälningsfunktion. För frågor, se inbjudan för kontaktuppgifter.

kansliet

Vecka 35 och 36 kommer lediga platser i våra grupper som inte har krav på förkunskaper att släppas via vår bokningssida.

Har man inte gått i föreningen under våren 2017 krävs det att man aktivt bokar en plats för att kunna få en plats. Inga platser tilldelas någon efter kötid då vi inte har en kölista utan enbart en intresselista.

Lediga platser i våra träningsgrupper i Cheerleading samt UT-trupper i Trupp släpps fredagen den 1/9 kl. 19.00.

Lediga platser i våra grupper i BoU-sektionen (familjegympa, barngrupper och flickgrupper) släpps torsdagen den 7/9 kl. 19.00.

För att se vilka grupper och åldersklasser som finns se: www.sol-flickorna.se/schema.

Länk till bokningssidan: Bokning av platser i grupper som inte har krav på förkunskaper

OBS! Spara gärna ovanstående direktlänk till bokningssidan separat om hemsidan skulle gå trögt i samband med att de lediga plasterna släpps.

Information som kan vara bra att läsa igenom i god tid innan platserna släpps:

Ny i SOL-flickornas GF

Beskrivning av bokningssidan

fredag, 25 augusti 2017 03:16

Terminsfakturor och kallelser utsända

kansliet


Nu är samtliga terminsfakturor och i förekommande fall kallelser för alla grupper i Barn- och ungdomssektionen, träningsgrupperna i Cheerleading samt UT-trupperna i Trupp utsända via e-post.

Fakturorna ska vara betalda senast 2017-08-31 för att platsen ska bekräftas. Det går också att läsa på fakturan för alternativa sätt att bekräfta sin plats.

Gick man i någon av ovanstående grupptyper under våren 2017 och inte har fått kallelse och faktura via e-post (de sänds enbart ut via e-post) är det viktigt att omgående kontakta kansliet samt att titta i eventuell spam-mapp i sin e-postklient.

För övriga grupper än ovan nämnda sänds terminsfakturan ut i september. För övriga grupper kommer även kallelse från gruppens huvdtränare.

måndag, 21 augusti 2017 15:16

Kansliet tider vecka 34, 35 och 36

kansliet

 

Vecka 35 och 36 har kansliet följande tider:

Telefontider:
Måndag - torsdag 14.00 - 16.00

Besökstider:
Måndag - torsdag 14.00 - 18.00

OBS!: Avvikelser:
Onsdagen den 30/8 stänger kansliet 16.30 pga av möte.

Ordinarie tider för hösten 2017 med dagar då det är kvällsöppet till 19.00 kommer i början av vecka 37.

Sida 1 av 120
Föreningsinfo

arsmote 2017 klicka

Sponsorer

SOL aktiviteter

2017-09-27

2017-09-27 19:00 - 21:00
Årsmöte

2017-10-21

2017-10-21 - 2017-10-22
Rikstävling RG

2017-11-11

2017-11-11 11:00 - 15:00
Familjedagen

2017-11-18

2017-11-18
Minicupen Trupp

2017-11-25

2017-11-25
Cheer showcase

2017-12-16

2017-12-16
Juluppvisningarna

2018-01-20

2018-01-20 - 2018-01-21
Utbildningshelgen vår
2018-01-20
Stars Winter Cup

2018-02-10

2018-02-10
Regiontävling RG

Sponsorer

verasport logo 600pxl
Stadium Member ger 3% extra till SOL-flickornas GF! Koppla ditt kort nu!
Stadium Member ger 3% extra till SOL-flickornas GF! Koppla ditt kort nu!
Stöd SOL-flickorna - Koppla ditt spelkort till oss!
Stöd SOL-flickorna - Koppla ditt spelkort till oss!
SOL Prenumerera på Bingolotter
SOL Prenumerera på Bingolotter

SOL-flickorna på Facebook

Gymcross på Facebook

SOL-hallen på Facebook